Muhasebe ve Finans Yönetimini Tanıyalım

 

 

 

İşletmelerde Muhasebe ve Finans bölümleri, sektörü fark etmeksizin her işletmenin bünyesinde barındırdığı veya dışardan bu konuda hizmet aldığı bölümlerdir. Muhasebe ve Finans alanı küreselleşmeye paralel olarak dünyada yaşanan teknolojik ilerlemeleri ve dijitalleşmeyi takip ederek gelişmektedir. Muhasebe ve Finans Yönetimi Bölümü olarak, dijital dünyanın yeni nesil muhasebeci ve finansçılarını yetiştirmeye talibiz.

Muhasebe ve Finans Yönetimi (MUH) Bölümünü Tanıyalım

Geleceğin Mali Müşavirlerini, Denetmenlerini ve Finansçılarını yetiştiriyoruz

Muhasebe ve Finans Yönetimi Bölümü olarak; günümüz bilgi ve teknoloji çağında iş dünyasının değişen gereksinimlerini karşılayabilecek, muhasebe ve finans konularına hâkim, hem teorik hem de pratik düşünme yeteneğine sahip öğrenciler yetiştirmekteyiz.

Bölüm olarak; İşletmelerin finansal bilgilerinin, işletmeyle ilgili karar alıcılara ihtiyaçlarına uygun ve güvenilir olarak aktarılması, İşletmelerde denetim fonksiyonunun yerine getirilmesi, İşletmelerde yatırım kararlarının alınması, İşletmelerin finansal analizlerinin yapılması, İşletmelerde finansal ve finansal olmayan bilgilerin raporlanması gibi konularda donanımlı öğrenciler yetiştirmekteyiz. 21. yüzyılda işlemelerin performanslarının artması ve sürekliliklerinin sağlanması, etkin bir finans yöntemi ile mümkündür. Muhasebe ve Finans Yönetim Bölümleri bu gereksinimi karşılamaktadır.
 

Muhasebe ve Finans Yönetimi Bölümünün Önemi

     

Kontenjan ve Puanlar'a ulaşmak için tıklayınız

Burs Bilgilerine ulaşmak için tıklayınız

Eğitim Öğretim Ücretlerimiz için tıklayınız

 

 

 

Ayrıcalıklarımız & Neden Başkent Üniversitesi MUH Bölümü?

 

Bölümümüz, Türkiye'nin en köklü Muhasebe ve Finans Yönetimi bölümlerinden biridir. Ayrıca üniversitemiz bilimsel yayın üretiminde ilk sıralarda yer almaktadır.

 

ERASMUS kapsamında yabancı dil sınavını geçen tüm öğrencilerimizi koşulsuz yurt dışına gönderip bir yıla kadar eğitim alabilme fırsatı sunuyoruz.

Bölümümüz, 20. yılında, en güncel ders programına ve tecrübeli eğitici kadrosuna sahiptir.

 

Öğrencilerimiz dilerlerse zorunlu İngilizce derslerine ek olarak birden fazla farklı yabancı dili ücretsiz öğrenme fırsatına sahiptir.

Bölümümüz muhasebe sektörünün uzman ve duayen kişi ve kurumlarıyla işbirliği yapmaktadır.

 

Bölümümüz öğrencilerinin günceli ve mesleki uygulamaları yakından takip edebilmeleri için, ilgili derslerin sektörden gelen öğretim elemanları tarafından verilmesi sağlanmaktadır.

Yaz stajı (30 iş günü) ve İşbaşında Eğitim (14 hafta) anlaşmalarımız ile seçkin kurumlarda iş deneyimi edinebilme fırsatı sunuyoruz. Bölümümüz bu kapsamda Türkiye'de staj süresi en yoğun ve etkin olan bölümlerden biridir.

 

Tüm öğrencilerimiz dilerlerse "çift ana dal" ve “yan dal” imkanıyla, üniversitemizdeki bir başka lisans programında eğitim görüp ikinci diplomayı alma imkanına sahiptir.

Azami 35 kişilik sınıflarda eğitim alan öğrencilerimizi yakından tanıyor ve onlarla birebir ilişkiler kurabiliyoruz. Bu özelliğimiz, öğrencilerimizin yeteneklerine uygun kariyer planlaması yapmamızı sağlamaktadır.

 

Danimarka, Polonya, Finlandiya, Portekiz, Makedonya ve Macaristan'daki anlaşmamız olan üniversitelerde Erasmus ile eğitim alabilme imkanı sunmaktayız.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine YÖK Denkliğimiz ile mezunlarımızın kamu sınavlarına katılabilme hakları bulunmaktadır.

 

Tüm mezunlarımız, güncel mezun veri tabanlarında kayıtlı olup oluşturulan mezun ağı sayesinde birbirlerine iş ve staj imkanları konusunda destek olmaktadır.

 

Neden Başkent Üniversitesi MUH'u Seçmelisiniz?

 

Hocalarımız Bölümümüzü Anlatıyor

Öğrencilerimizden Bölümümüzü Dinleyebilirsiniz

Rektör Yardımcımız

Üniversitemizi Anlatıyor

Üniversitemizi Tanıyalım

 

 

 

Muhasebecilik Mesleğini Kısa Videolarımızla Tanıyın

 

 

Muhasebeci Ne İş Yapar?

Muhasebe ve Finans Alanında Kariyer Fırsatları Nelerdir?

Finans Üzerine Çalışmak İsteyen Öğrencilere Tavsiyeler Mali Müşavir Nasıl Olunur?
 

Farkımız Niteliğimiz!

 

Akademik Programımız

1.

YIL

Muhasebe Meslek Mevzuatı Ve Etiği, Ekonomi, Matematik, Borçlar Hukuku, Türk Dili, Mesleki İngilizce, Hukuka Giriş, Bilgisayar

 

3.

YIL

Maliyet Muhasebesi, Muhasebe Paket Programları, Türk Vergi Sistemi, Vergi Hukuku, İleri Muhasebe Uygulamaları, İhtisas Muhasebesi, Portföy Yönetimi, Mesleki İngilizce, Zorunlu Yaz Stajı (50 iş günü)

2.

YIL

Muhasebe İlkeleri, Ticaret Hukuku, İstatistik, İşletme Yönetimi, Örgütsel Davranış, Pazarlama Yönetimi, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku, Mesleki İngilizce

 

4.

YIL

Yönetim Muhasebesi, Vergi Muhasebesi, Muhasebe Denetimi, Muhasebe Standartları, Devlet Muhasebe Sistemi, Zorunlu İşbaşında Eğitim (14 hafta)

Akademik Kadromuz

> Sağa doğru kaydırınız

 

 

Mezuniyet Sonrası Başarımız

 

 

Başarımızın Belgesi Mezunlarımız

 

Mezuniyet Sonrası da Öğrencilerimizin Yanındayız!

Bölümümüz ilk mezunlarını 2005 yılında vermiş olup o günden bugüne tüm mezunlarımızın hangi kurumlarda ve hangi pozisyonlarda çalıştıklarının istatistiklerini her yıl güncelleyerek kayıt altına almaktayız.

Son sınıfta zorunlu işbaşında eğitim sürecinde, çok sayıda mezunumuz staj yaptıkları kurumlarda istihdam edilmiştir. Uygulamalı eğitim stratejimiz, uzun staj sürecinde edinilen tecrübenin mezunlarımızın kısa sürede iş bulmasına imkan sağlaması yönündedir.

 

         

Mezunlarımız Hangi Kurumlarda Çalışıyor?

   
 
   

 

 

2017 - 2019 Akademik Dönem Etkinliklerimiz

 

         
   

2. Denetim Söyleşisi katılımcı TURMOB Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Zafer SAYAR

 

Uluslararası Akademik Forum 2018 Başkent Üniversitesi Denetim Topluluğu

 

TURMOB Başkanı ile birlikte Başkent Üniversitesi Denetim Topluluğu

         
     

TURMOB Başkanı ile birlikte Başkent Üniversitesi Denetim Topluluğu

 

2017-2018 akademik öğretim yılına merhaba kahvaltısı Muhasebe ve Finans Yönetimi Bölümü

   

Laboratuvarlarımız

 

Nitelikli bir eğitim için altyapı imkanları, ders materyalleri ve fiziki ortamların niteliği oldukça önemlidir. Bu bilinçle, Fakültemiz bünyesinde 3 adet laboratuvarımız, modern donanım ve sektörel yazılımların kullanımına hazır bir şekilde öğrencilerimiz için her an kullanıma açıktır.

Ayrıca Fakültemiz bünyesinde Mayıs 2018’de İş Yatırım A.Ş. sponsorluğu’nda TradeMaster Finans Laboratuvarı ve Mayıs 2020 yılında AXA Sigorta A.Ş. sponsorluğunda Finans Laboratuvarı kurulmuştur. Bu laboratuvar ile öğrencilerin piyasa verilerileriyle işlem yapmalarının yanı sıra veriler üzerine analiz ve araştırma yapmasının önü açılmıştır. Kullanıma açılan programlar ve sanal işlem olanaklarının üniversite bünyesinde verilmekte olan derslerle entegrasyonu öğrencilere gerçek finans dünyasının kapılarını aralamaktadır.

 

 

 

Mezunlarımız / Gurur Tablomuz

> Sağa doğru kaydırınız

 

Başkent Üniversitesi Hakkında Merak Ettikleriniz

 

Sosyal Yaşam & Tesisler

Sağlık İmkanları

Ulaşım İmkanları

Gökyüzünden Üniversitemiz

 

 

 

Sosyal Medya Hesaplarımız 

Tüm adayların ve öğrencilerimizin hesapları takip etmelerini rica ediyoruz.

 

 

Instagram

Facebook

 

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ

TİCARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ

 

Bağlıca Kampüsü Fatih Sultan Mahallesi
Eskişehir Yolu 18. km 06790 Etimesgut/Ankara

Detaylı Bilgi için:

0535 449 49 12